Také hendikepovaní pálili čarodějnice. S hronovskými Lotry.

Kvě 18, 2015 by

Hronov, klubovna turistického oddílu Lotři: Až dvacítka klientů náchodského stacionáře Cesta přijela navštívit hronovské děti, aby zde společně strávili příjemné odpoledne plné čarodějnického rejdění, her a samozřejmě opékání něčeho dobrého.

„Vlastně nikdy jsme se nezamýšleli nad tím, jak asi takové čarodějnice mohou trávit např. hendikepovaní lidé. Díky náchodské Cestě, se kterou se dlouhodobě přátelíme, jsme se rozhodli takové obyčejné čarodějnice uspořádat přímo v areálu naší klubovny v Hronově.“ Říká Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu Lotři.

Skvělé dobrodružství

Odpoledne přitom nebylo pouze o čarodějnicích. Společně jsme si zahráli hru Cubb, zazpívali si u kytary a nebo si prostě jen povídali. „Kluci z Lotrů se na mě obraceli s otázkou, zda pro klienty takové odpoledne není dlouhé, měli asi pocit, že akce byla málo akční. Ráda jsem je vyvedla z omylu, protože i zdánlivě obyčejné věci jako je sezení u ohně pro naše klienty je skvělé dobrodružství,“ vysvětluje Denisa Voborníková, ředitelka stacionáře Cesta.

Čarodějnice přitom v letošním roce nebyla jediná akce, kdy se hronovský turistický oddíl setkává s klienty náchodského stacionáře. Za sebou již mají soutěž o pohár v bowlingu a nyní se všichni těší na nejočekávanější akci v roce, Den nezávislosti, který se koná 6.6.2015 v hronovském parku A. Jiráska a v létě si společně opět sjedou oblíbený úsek řeky Úpy v Ratibořicích.

Related Posts

Tags

Share This